דרקוניקון 2022 לוגו משחקי תפקידים לוח

דרקוניקון 2022
כנס המשחקים של הקיץ
דן פנורמה, תל-אביב, 25-26 באוגוסט

הפונדק הוצאה לאור - מבוכים ודרקונים, הרפתקאות

פעילויות חופשיות למשתתפי דרקוניקון

כל מי שמשתתף בכנס דרקוניקון מוזמן לשחק במגוון רחב של פעילויות חופשיות שלא מצריכות רכישת כרטיס מיוחד או רישום מראש. שימו לב, אם אתם מחפשים משחקי תפקידים, לארפים, טורנירים של משחקי לוח ו/או משחקי קלפים, תמצאו אותם בעמוד המשחקים של הכנס.

שער כניסה למשחקי תפקידים

המין האנושי עומד בפני פלישה של גורילות לייזר מהחלל – ורק באי כנס דרקוניקון יוכלו לעצור אותן!
שער הכניסה מציע הדגמה קצרצרה ובחינם לתחביב המופלא של משחקי תפקידים. אין צורך להירשם למשחק – רק להגיע ולתפוס מקום כשהרכבת יוצאת מהתחנה. אפשר גם לצפות מהצד ולעודד את האנושות (או את הגורילות).

הדגמות משחקי לוח חמים ל-2022

כמו בכל בשנה, אנחנו מביאים לכנס את המשחקים הכי חמים באותה שנה. הנה רשימת משחקים חדשים ופופולריים שיהיו פתוחים על השולחנות עם מדריכים צמודים לרשותכם!
רשימת קבוצה א' (25 לאוגוסט 10:00):
Celestia, Sagrada, Gizmos, Clank!
רשימת קבוצה ב' (25 לאוגוסט 18:00):
Barenpark, Downforce, Century Golem!, Space Base
רשימת קבוצה ג' (26 לאוגוסט 10:00):
Reef, Sheriff of Nottingham, Tiny Towns, Villainous

פגשו את היוצר - מפגש עם יוצרי משחקי לוח ישראליים

אורי קגן - יוצר סרטונים למשחקי קופסא, 25/8 10:00-12:00
אוריי קגן עומד בראש " קגן הפקות", סטודיו לאנימציה המתמחה ביצירת סרטוני שיווק ותוכן למשחקי קופסא. הסטודיו יצר בשלוש השנים האחרונות כ-100 סרטונים והשתתף בכ-50 פרוייקטים של גיוס המונים שגייסו מעל 6.5 מיליון דולר. בין לקוחותינו תמצאו כמה מחברות המשחקים הגדולות ביותר בשוק כיום, וביניהן Modiphius Entertainment, Mythic Games, Wise Wizard Games. מטרתנו היא ליצור סרטונים הסוחפים את הצופים לחוויה קולנועית מרתקת ובאותו הזמן מסבירה להם את מהות המשחק ולבסוף מביאה אותם לתמיכה נלהבת בפרויקט.

עופר כהן, 25/8 12:00-14:00
פסיכולוג חינוכי מחיפה, מנהל מכון "ציידי המחשבות". כשהוא לא משחק עם ילדים ומתבגרים בקליניקה, עופר נהנה לשחק ולהמציא משחקי לוח. המשחק הראשון שלו - "7 מיאו" - יצא לאור לפני כשנה. "7 מיאו" הוא משחק קלפים קליל לשניים עד ארבעה משתתפים, שאורך כחצי שעה. כל שחקן מנסה להרכיב חתולים בעלי זנבות ארוכים ולזכות בנקודות בעזרת מכניקה מתוחכמת של קלפים דו-כיווניים. אם אתם אוהבים חתולים, קלפים ומה שביניהם - זה המשחק בשבילכם!

שי שנהב, בן פרידמן, 25/8 14:00-16:00
בוא לגלות למה ארנבים לא כאלו חמודים עם היוצרים של TakeOut Bunnies. מי אמר שארנבים הם חמודים?
משפחת הארנבים של טייקאאוט באניז משתוללת שוב ועליכם לאסוף אותה. קלף המשימה יגיד לכם איזה ארנבים ואיזה גזר עליכם לאסוף. חבריכם למשחק צריכים לאסוף גם הם את חברי המשפחה ומי שמסיים ראשון, מנצח. נשמע פשוט? כמעט. בטייק-אאוט באניז תצטרכו לגנוב, להשליך, לחתוך, להעיף, לשמור ולהגן על הבאניז שלכם אחרת לא תוכלו לנצח. תצטרכו לעקוב אחרי היריבים ופעולותיהם ולתכנן איך להשתמש בקלפים שלכם כדי לחבל להם במשחק. הכל כדי שתוכלו להשוויץ ולצהול בסוף המשחק.

מנחם כץ, 25/8 17:00-19:00
משחקים יכולים לשמש אותנו להשיג כמעט כל מטרה, וניתן ליצור משחק לכל מטרה!! משפט זה הוא ההשראה שלי בפיתוח משחקים. אני מנחם כץ, בן 66, נשוי לאורית, אבא ל-3 ילדים וסבא ל-4 נכדים. מ-1989 נמצא בתחום משחקי האיסוף. ב-1997 יצרתי את משחק איסוף הקלפים "אמפייר" שהפך ללהיט עם אספנים רבים (בני 30-35 כיום), שאף הקימו למותג אתר אינטרנט - www.empirekards.co.il. במשך השנים פיתחתי משחקים לחברות- לריטייל ולקידום מכירות,. תמיד חלמתי שיום אחד אוציא משחקים תחת מותג משלי ושמרתי רעיונות למשחקים במגירות. לפני כשנתיים החלטתי להוציא לשוק משחקי קלפים שפיתחתי, הקמתי את StarCards והתחלתי להגשים את החלום.

מיכאל פבזנר, איתי בן-עברי, 25/8 20:00-22:00
מיכאל ואיתי הם המפתחים של המשחק "Teeming Stars", שזכה בתחרות "אתגר בקופסא" 2021.
מיכאל הוא היוצר של משחק התפקידים "מיזם אספמיה" והמתרגם של משחק התפקידים "בלי לעצום עין", ולשעבר מנהל הוצאת "גיבורים" של העמותה למשחקי תפקידים בישראל. איתי הוא המנהל של "הספרייה הנודדת", ספריית השאלה של משחקי קופסא ותפקידים שאותה ניתן למצוא גם בדרקוניקון, גזבר העמותה למשחקי תפקידים בישראל, ובעבר ניהל את הדגמות המשחקים של "האנשים בשחור" בישראל. משחק הקופסא "Teeming Stars" הוא משחק אסטרטגיה נטול מזל ל-2-4 שחקנים בו צבאות של חייזרים מנסים להשתלט על הגלקסיה. בימים אלה המשחק מחפש מפיצים.

רילי פאן, 26/8 10:00-12:00
גג'ניפר בלינקיס, יולנדה רביב ואיילת שטיין -חברות ילדוּת/יזמיות/אימהות (כל אחת עם ארבעה ילדים). מגיעות מתחום עסקי שונה - הייטק, סופרת/,NLP אדריכלות ואומנות. ורקע תרבותי שונה – אמריקאית, בריטית וישראלית. שלושתנו אוהבות לשחק וליצור ומאמינות בכוחו של משחק משותף לקרב בין אנשים ולשפר מיומנויות חברתיות.
במהלך הכנס נדגים את המשחקים של רילי פאן – משחקים שבאמת מחברים אנשים!
באמת?! חושבים שמכירים אותי? נחשו שוב! - משחק ניחושים קליל שבודק עד כמה אתם מכירים את השחקנים האחרים. המשחק יוצר שיחות מעניינות במגוון נושאים.
מערבולת מילים מבלבלות - משחק קלפים מצחיק המבוסס על משפטים שוברי שיניים.

דור סקאל, 26/8 12:00-14:00
ביום אני מנהל מוצר, בלילה (ובסופ״שים) אני מעצב ומפתח את משחק הקופסה שלי Cube Monster. אני עושה את זה כבר כמעט 4 שנים. Cube Monster הוא משחק אסטרטגיה עם מכניקת Engine Builder בו יש המון קוביות... ומפלצת! (פרטים באתר -https://www.crazzybox.com/cubemonster).

הדרכה של משחקי לוח

במתחם משחקי הלוח של דרקוניקון יש מספר שולחנות בהם תמצאו את המדריכים המיומנים שלהם, שישמחו להדגים לכם, לחברים ולמשפחה מגוון משחקים. המשחקים המודרכים כוללים שילוב בין משחקים משפחתיים כגון קינגדומינו, שם-קוד, התנגשות ועוד לצד המשחקים הלוהטים של אותה שנה, שנבחרים בידי צוות משחקי הלוח שלנו ומיועדים לשחקנים מנוסים יותר. ההדרכה היא בחינם ולכל דורש.

ספריית משחקי הלוח

במתחם משחקי הלוח תמצאו גם את ספריית משחקי הלוח שלנו, שכולל מגוון רחב של משחקים. בעמוד הספרייה תמצאו את רשימת המשחקים המלאה, כאשר השאלת המשחקים היא חופשית לכל משתתף שרכש כרטיס לדרקוניקון - אז בואו לשחק ולהכיר משחקים חדשים או ליהנות ממשחקים מוכרים.

שולחנות משחק חופשי

בדרקוניקון תמצאו גם אזור רחב ידיים עם שולחנות בו תוכלו לשבת ולשחק בכל זמן שתחפצו, לא נדרש להירשם למשחק באזור ואין עלות נוספת מעבר לכרטיס הכניסה. ניתן לשחק במשחקים שהבאתם מהבית, השאלתם מספריית משחקי הלוח או רכשתם במתחם הדוכנים שלנו - השולחנות יהיו זמינים לכל אורך הכנס. שימו לב שמתחם זה אינו מיועד למשחקי תפקידים.


 

אודות דרקוניקון

דרקוניקון הוא כנס משחקי שולחן המתקיים כל שנה במהלך אוגוסט בתל-אביב, מ-2007 ועד היום. בכנס תמצאו את כל סוגי המשחקים: משחקי לוח, משחקי תפקידים, מבוכים ודרקונים, לארפים, מיניאטורות, משחקי קלפים ועוד.
הכנס מאורגן בהתנדבות על-ידי קהילת הפונדק ושחקנים מכל הארץ, עבור שחקנים.

מתי ואיפה

יום חמישי 25/8: 09:00 עד 23:00.
יום שישי 26/8: 09:00 עד 15:30.
דן פנורמה, תל-אביב.

קבלו עדכונים על הכנס

רוצים להתעדכן בכל מה שחדש בדרקוניקון? הצטרפו לרשימת הדיוור שלנו -